Tattoo Günah mı Değil mi sorunsalı ?

---> Tattoo Günah mı Değil mi sorunsalı ?

Tatto degil dovme, dovme kelimesi varken neden tatto kullaniliniyor ki? Yada pasta kelimemiz varken tart diyorlar, yada yapboz yerine puzzel (pazzil) diyorlar deli oluyorum.

Kinuya gelince evet gunah cunki hem bedene zarar veriyor (bedene, kendine zarar veren hic birsey helal degildir) hemde abdest gecirmiyor. Abdestsiz dolasildigi icin gunah (ya haram ya gunah hangisi bilmiyorum)

Bedene Verilen Eziyetten Dolayı Hoş Değil ..

İslam iyi ve güzel olan şeyleri yasaklamaz. dovmeninde iyi veya güzel işe yarayan bişe oldugunu düşünmüyorum.Abdest geçirmeyen dövmeler zaten belli ona dicek bişe yok fakat geçirenler için şunu soleyim ALLAHın yarattığı bedeni değitirmek günah.ama Kuran da geçmediği için mekruhdur diye düşünüyorum.

Tatto degil dovme, dovme kelimesi varken neden tatto kullaniliniyor ki? Yada pasta kelimemiz varken tart diyorlar, yada yapboz yerine puzzel (pazzil) diyorlar deli oluyorum.

Kinuya gelince evet gunah cunki hem bedene zarar veriyor (bedene, kendine zarar veren hic birsey helal degildir) hemde abdest gecirmiyor. Abdestsiz dolasildigi icin gunah (ya haram ya gunah hangisi bilmiyorum)

Söyler misin peki ? günah veya haram oldugu yazılan kaynak ne kadar dogru ?

Söyler misin peki ? günah veya haram oldugu yazılan kaynak ne kadar dogru ?

Abdestsiz gezmek zaten.mekruh kaynak aramaya gerek yok. Kaynak elbette var ama abdestsiz gezmenin mekruh oldugunu herkes bilir. Dovmede abdest gecirmedigi icin otomatikmen gunah oluyor. Bunlarin kaynaklari var ama arastirmak gerek yani kurani kerimi aklimdan bilmedigim icin Su ayettir diye diyemem ayak ustu.

Dövme vücuda verilen eziyet yüzünden yasak. Abdest alınabilir, Kuranda yazıyor değerli din adamlarımızda bunu savunuyor. Araştırdım bende bu durumu çünkü bende yaptıracağım dövme.

Derinin altına işlendiği için abdest alınmasından yana sıkıntı yok.
Sadece vucuduna acı hissi verdiği için haram olarak geçiyor.

Dövme yapmak doğru değil.Ancak eğer dövme yapılmışsa ve silinmiyorsa abdest geçer.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri