TSK ve siyaset

mr.monk

Kayıtlı Üye
TSK'nın siyasete müdahil olduğunu ve siyaseti yönlendirdiğini düşünüyor musunuz?
Yoksa bizim gibi ülkelerde ordunun siyasetle bu denli iç içe olmasını normal mi karşılıyorsunuz?
Ya da TSK'nın siyasete hiç alet olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Bu konu hakkında düşüncelerinizi bekliyorum. Gelen cevaplara göre ben de düşüncelerimi yazacağım.

---> TSK ve siyaset

Ben Ordunun Siyaseti çaktırmadanda olsa karıştığına inanıyorum .
Nasıl Din İşlerinde Cemaat ve Baş Örtüsü Konusunda Medyaya Yansıtmadan Karışıyorlarsa Bu Şekilde Siyasete karıştıklarını düşünüyorum.
Ordu Demek Bir Ülkenin Gücü Demek ,
Ordu Demek Bir Ülkenin Milli Şuurunu ve Milli Mücadelesini Yılmadan, Hür ve Laik Bir Şekilde Sürdürebilmek ; Bunu Milletine İnandırabilmek demek.
Atıyorum bir siyasi parti düşünün .
A Partisi B Partisine göre daha dinci daha doğrusu Dindar tavırlar sergiliyor. B Partisi ise bunu Bir Şekilde Aleyhinde şeylerle ispatlamaya çalışıyor . Geçmişini Araştırıyor, Gbt Sonuçları Çıkıyor, Askerlik Bilgileri Çıkıyor ve daha neler cıkıyor sızler daha ıyı bılıyorsunuz ..
Peki bunu nasıl saglıyorlar ?
Emniyette edinilecek bilgi değil bunlar : )
TSK Demek Sadece GenelKurmay Başkanı demek değildir .
TSK Demek Türk Silahlı Kuvvetleri Demektir. Bugün Bir Astsubayda siyasi konulara karışmış olsa adı " Ordu Siyasete Girdi " diye haberler çıkacaktır . [ kaldı ki her gazete yazmaz bnu : ) ]
Benim Düşüncelerim bundan ibarettir ..

Teşekkürler : )

---> TSK ve siyaset

O zaman bu kadar büyük bir orduya siyasetten tamamen el ayak çektirmek imkansızdır diyebilir miyiz?

---> TSK ve siyaset

O zaman bu kadar büyük bir orduya siyasetten tamamen el ayak çektirmek imkansızdır diyebilir miyiz?

Halk arasında lafı agzımdan aldın diye bi tabir vardır aynen o hesap : )
Askerin Darbede Kontrolü ele alması bile siyasette oldugunun ve olacagının bır kanıtıdır . :)

---> TSK ve siyaset

Askerin Darbede Kontrolü ele alması bile siyasette oldugunun ve olacagının bır kanıtıdır . :)

askerin darbe yapmasını engellemek için ne yapılmalı sence?
röportaj gibi oluyor ama idare et. :)
tabii soru foruma açık, herkes cevaplayabilir.

---> TSK ve siyaset

askerin darbe yapmasını engellemek için ne yapılmalı sence?
röportaj gibi oluyor ama idare et. :)
tabii soru foruma açık, herkes cevaplayabilir.

Est. abicim : )
Darbe olayı bambaşkadır aslında onu 20 satırlada olsa anlatamayız .
Kısaca özetlemek gerekirse Darbeyi Halkın Çok Sıkıntıya girdiği vakit İç Savaşların çıkmaya başladığı zaman Ordunun Yönetime El Koymasıydı Darbe (=
İç Savaş çıkmadığı sürece Asker karışmaz diye düşünüyorum .
Eee İç Savaşında çıkmaması için Milletimizin Gözünü biraz daha açıp Doğruyu yanlışı iyi süzebilir hale gelmesi lazım ..
Malesef bunada yapacak birşey kalmıyor ..
Ben Şahsen ordumuzun Yönetime karışmasını Gerektirecek bir Durum Göremiyorum .
Başka konulardada belirttiğimiz gibi .
İnsanlar Taslağa bakıyor . Kim Çıkarmış Ona Bakıyor .
İçine giriyimde azcık bişeyler kapıyım diyen yok : )

Anlıyacagın hersey Milletimizde Bitiyor abicim : )

---> TSK ve siyaset

Bu konu hakkında çok bir fikrim yok yalnızca mantık olarak bakcam:) Ben TSK'nın siyasete çok karıştığını düşünmüyorum açıkçası..

Partiler her zaman iktidara geldiklerinde istediklerini istedikleri gibi yaptılar.. Kim karışabildi ki..

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri