Vahdettin Kahraman mıdır Hain mi ?

ByMUse

Kayıtlı Üye
Vahdettin Halife ünvanına hiç yakışmayan ve kendini düşünen bi vatan hainidir...
Sizinde görüşlerinizi alıyım :)

---> Vahdettin Kahraman mıdır Hain mi ?

kahraman olarak adlandırılacak bi tarafı yok dönemin şartlarına göre göre kendisini kurtarmaya çalışmış padişahlık yapmayı beklemediği halde başa gelmşti diye biliorum

Bende öyle düşünüyorum ama öyle düşünmeyenlere doğruyu göstermemiz lazım

Bende öyle düşünüyorum ama öyle düşünmeyenlere doğruyu göstermemiz lazım

Bana bunu öğretirmisiniz rica etsem. Bende sizlerin düşüncesinin tam aksine Sultan Vahidettin tam bir Vatanperver diyorum. Ve öyleydi de !

Son düzenleme:

Bakın büyük üstad ve son nefesine kadar Türkçülük ve İslamı savunan Necip fazıl kısakürek Sultan Vahideddin için ne söylemiş ?

Sultan Vahideddin Han, O Türk hükümdarları arasında en küçük görünmeye mahkum, en büyüklerden biriydi.

[Üstad Necip Fazıl Kısakürek]

Bakın büyük üstad ve son nefesine kadar Türkçülük ve İslamı savunan Necip fazıl kısakürek Sultan Vahideddin için ne söylemiş ?

Sultan Vahideddin Han, O Türk hükümdarları arasında en küçük görünmeye mahkum, en büyüklerden biriydi.

[Üstad Necip Fazıl Kısakürek]

Necip Fazıl ve Türkçülük ? :) Daha önce Atatürk'e ve Türklüğe yapmış olduğu çirkin yakıştırmalardan dolayı içerde yattığını biliyor musunuz bu üstad'ın ?

Necip Fazıl ve Türkçülük ? :) Daha önce Atatürk'e ve Türklüğe yapmış olduğu çirkin yakıştırmalardan dolayı içerde yattığını biliyor musunuz bu üstad'ın ?

Biliyorum. Peki Atatürk'ü Samsuna gönderen ve gitmesi için gerekli maddi kaynağı sağlayan kişinin ve öldükten sonra 15 gün cenazesi rehin kalan padişahın Vahideddin olduğunu biliyormusunuz. Ve Ata mızın bu zamana kadar yaptığı işler içinde onaylamadığım tek şey var ki. o da samsuna çıktığında ben buraya sultan Vahidettin i temsilen geldim onun aracılığıyla geldim dememesidir.

Siz İstiklal mahkemelerinde kaç tane din aliminin idam edildiğini biliyomusunuz.

Ve İzmir menemen de kubilayın başını kesen adamın kim oldunu biliyormusunuz kardeşim.

İdeolojik görüşlerimiz ve fikirlerimiz aynı, buna emin olabilirsiniz. Ama Vahideddini yılalrdır vatan haini ilan edenler bu ülkeye büyük hatalar yaptırdılar

Dostum ben Vahideddin konusuna dikkat edersen girmedim :) Bu konuda pek bir bilgiye sahip değilim ..

Ben sadece Necip Fazıl'ın Türkçülük kategorisine sokulmasına karşıyım bunu belirtmek istedim. Kendisi muhafazakar bir milliyetçi olabilir ama asla Türkçü olamaz. Saygılar dostum ,

Dostum ben Vahideddin konusuna dikkat edersen girmedim :) Bu konuda pek bir bilgiye sahip değilim ..

Ben sadece Necip Fazıl'ın Türkçülük kategorisine sokulmasına karşıyım bunu belirtmek istedim. Kendisi muhafazakar bir milliyetçi olabilir ama asla Türkçü olamaz. Saygılar dostum ,

Yazılmamış tarihi okumanı tavsiye ederim kardeşim. ;) Güzel yorumların için eyvAllah

Biliyorum. Peki Atatürk'ü Samsuna gönderen ve gitmesi için gerekli maddi kaynağı sağlayan kişinin ve öldükten sonra 15 gün cenazesi rehin kalan padişahın Vahideddin olduğunu biliyormusunuz. Ve Ata mızın bu zamana kadar yaptığı işler içinde onaylamadığım tek şey var ki. o da samsuna çıktığında ben buraya sultan Vahidettin i temsilen geldim onun aracılığıyla geldim dememesidir.

Siz İstiklal mahkemelerinde kaç tane din aliminin idam edildiğini biliyomusunuz.

Ve İzmir menemen de kubilayın başını kesen adamın kim oldunu biliyormusunuz kardeşim.

İdeolojik görüşlerimiz ve fikirlerimiz aynı, buna emin olabilirsiniz. Ama Vahideddini yılalrdır vatan haini ilan edenler bu ülkeye büyük hatalar yaptırdılar

:1:

ilk olarak Samsun a Atatürk olan direnişi bastırmaya gitti direniş yaratmaya değil ve Vahdettin Sivas kongresini basarak direnişe karşı olduğunu açık açık belirtti çünkü kendini kurtarmak için hainlik yaptı. Necip e gelince Türk lerden konuşuyoruz Türklerden örnekler verelim. Bizde araştırıyoruz ki Vahdettin kahramandır demek Cumhuriyetimizin en büyük yalanıdır ! :)

Vahdettin Atatürk e dur dedi ve Atamız canından çok sevdiği askerliği bıraktı ve direnişe devam etti bunlar okullarda anlatılanlar değil

ben sorunun açıkçası 8-13 yaş arası çocuklara hitap ettiğini düşünüyorum. harry potter izlerken zevk alan ve trt çocuk kanalını adeta zaptu rapt altına almış bizim ahmet'in bu soruya yanıt vermesi benim yanıt vermemden daha mantıklı.

şimdi durduk yere kahraman mı yoksa hain mi dilemmasını yaşıyorum. hain nedir, kahraman nedir? mesela kahramandan kasıt süpermen ise vahdettin süpermen değildi, süpermen dediğimiz şey hattı zatında bir çizgi romandır.

hain desek kimse durduk yere hainlik yapmaz, neden yapsın ki? siz hiç kendini hain olarak adlandıran birine rastladınız mı? herkes kendi çapında haklıdır, haklı olduğunu zanneder fakat geçen zaman bize bunu sınama şansı verir. haklı olduğunu düşünen adamın biz yüzyıllar sonra yanlışlarını görebiliriz, ama bu onu hain yapmaz. hatalı yapabilir ancak.

vahdettin kahraman değildir, hain hiç değildir. vahdettin bir osmanlı padişahıdır. osmanlı ise bir türk-islam devletidir.
osmanlıya küfür eden anasır ı islama küfretmiştir. tüm müslüman milletleri aşağılamış kabul edilir.
kendisini türkçe ilan eden insanların yine bir türk-islam devletine küfretmesi, onu aşağılaması ise anlaşılamaz.
fransızlardan biraz milliyetçilik öğrenin. adamlar kendi askeri diktatörlerini bile bu denli aşağılamamıştırlar. bizse kendi hakanlarımızı, hükümdarlarımızı, başbakan ve cumhurbaşkanlırımızı vatanı satmakla o kadar kolay itham edebiliyoruz ki.
gerçekten türk kanı taşıyan hiçbir kimse atasına küfretmez, etmemelidir.
vahdettin benim atamdır, padişahımdır. o halde hataları ile benimdir. onu hain ilan edenler gerçek hainlerdir.

ben sorunun açıkçası 8-13 yaş arası çocuklara hitap ettiğini düşünüyorum. harry potter izlerken zevk alan ve trt çocuk kanalını adeta zaptu rapt altına almış bizim ahmet'in bu soruya yanıt vermesi benim yanıt vermemden daha mantıklı.

şimdi durduk yere kahraman mı yoksa hain mi dilemmasını yaşıyorum. hain nedir, kahraman nedir? mesela kahramandan kasıt süpermen ise vahdettin süpermen değildi, süpermen dediğimiz şey hattı zatında bir çizgi romandır.

hain desek kimse durduk yere hainlik yapmaz, neden yapsın ki? siz hiç kendini hain olarak adlandıran birine rastladınız mı? herkes kendi çapında haklıdır, haklı olduğunu zanneder fakat geçen zaman bize bunu sınama şansı verir. haklı olduğunu düşünen adamın biz yüzyıllar sonra yanlışlarını görebiliriz, ama bu onu hain yapmaz. hatalı yapabilir ancak.

vahdettin kahraman değildir, hain hiç değildir. vahdettin bir osmanlı padişahıdır. osmanlı ise bir türk-islam devletidir.
osmanlıya küfür eden anasır ı islama küfretmiştir. tüm müslüman milletleri aşağılamış kabul edilir.
kendisini türkçe ilan eden insanların yine bir türk-islam devletine küfretmesi, onu aşağılaması ise anlaşılamaz.
fransızlardan biraz milliyetçilik öğrenin. adamlar kendi askeri diktatörlerini bile bu denli aşağılamamıştırlar. bizse kendi hakanlarımızı, hükümdarlarımızı, başbakan ve cumhurbaşkanlırımızı vatanı satmakla o kadar kolay itham edebiliyoruz ki.
vahdettin benim atamdır, padişahımdır. o halde hataları ile benimdir. onu hain ilan edenler gerçek hainlerdir.

Vuuuuvv... :1:
Mr. monk gelmiş .)

VAHDETTİNİ öven arkadaşlar yaptığı kahramanlıklarıda anltsalar bizlerde öğrensek okullarda yalanlar öğretiliyor mademki en azından bir kaç tanesini varsa anlatırmısınız

İçki içen bi halifeye ben son Osmanlı Padişahı demem,gerçek bi lider ülkesini zaafları uğruna satmazdı. Sivas kongresini bastığında hain olduğuyda belliydi... Belge verde azcık öyle konuşalım

Merhaba.Ana hatları ile doğrusunuz.Yalnız atatürk samsuna çıktığında ""Ben buraya Vahidettin'i temsilen geldim. "" Desin diyorsunuz.Amma koşulları unutuyorsunuz.Adam bir gizli görev almış,git ülkeyi urtar diye.Öyle deseydi kendisini kaçkişi desteklerdi?.Başarılı olabilirmiydi?.Ayrıca nasıl bir emir aldığını biliyormusunuz?.Elbette bilemezsiniz.Zaten iki kişi arasında olan birşey.Ayrıca hükümet ,meclis kurulduğunda Vahidettin, atatürkün tekbir mektubu ile kuru canını alıp gitmedi mi?.İşte bütün bunları görüp birbirleri ile bağdaştırmanız gerekiyor.Yani sizin onaylamadığınız şey; aslında bilinçli yapılmış. Askerlik yapanlar bilir,bazen görev alırsınız,kendi ailenizi bile tanımazsınız.Görev,vatan,bayrak herşeyin önündedir bildiğiniz gibi.
Siz sadece size gösterilenleri değil,gösterilmiyenleri de görmek zorundasınız. Asıl marifet budur.Anlayışınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Sırf OsmanLı Padişahı diye O hiç yanlış yapmaz hiç hata yapmaz diye bir düşünce oLmamalı.Vahdettin de bir insan herşeyden önce ve her insan gibi hataları yanlışları olmuştur.Yaptığı hatalar ülkeyi çok zor duruma sokmuştur ben Hain kelimesini kullanmıyorum ama sonucta yaptıkları yüzünden hem ülke hem insanlar çok zarar gördü bunu kimse inkar etmesin :)

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri