Zengin-Fakir|||||||||Ltfen okuyuN|||||||||

-Ediz1912-

Türkiye'nin üç büyükleri; Mustafa,Kemal,ATATÜRK!
Webmaster
Ali ve Veli ufaklıktan beri çok iyi arkadaşlar yedikleri içtikleri ayrı gitmezmiş.Aradan yıllar geçmiş.Veli çok zengin Ali ise çok fakir olmuş.Velinin fabrikaları falan alinin ise hiç bişeyi yokmuş.Alinin canına tak etmiş demişki bıktım bu hayattan benim bi arkadaşım vardı bugune kadar ben bundan hiç bişey istemedim bi miktar para istiyim bi iş kuruyım demiş.Gitmiş Veliye demiş böle böle iş kurucam bi miktar para lazım ilerde öderim demiş Velide olurmu öle şey tabiki arkadaşım demiş istediği kadar vermiş daha sonra Ali demişki ya ben bundan para istedim verdi bunun nişanlısı var bunuda istiyim verir demiş Ali gitmiş istemiş velide demiş demekki ali daha çok seviyoki veriyim nişanlısınıda vermiş.Yıllar geçmiş Ali çok zengin Veli ise tüm servetini kaybetmiş bi dilenci gibi dolaşıyomuş ortalıkta.Aklına Ali arkadaşı gelmiş demiş ali bana gelip para istedi ben ona para verdim iş kurdu nişanlımı istedi onu bile verdim bende bi iş istiyim demiş verir.Gitmiş sekreter çıkmış karşısına anlatmış böle böle arkadaşım ufaklıktan beri sekreter Aliye anlatmış ali içeri alma yolla demiş.Veli boynu bükük bi şekilde çıkmış ordan gitmiş bi park köşesine son parası ile bi simit almış banka oturmuş bi dilenci gelmiş yaşlı bi adam üstü başı yırtık demiş olum simitini verirmisin bana veremem amca ama paylaşırız demiş tabi paylaşmışlar yaşlı adam demiş seni çok zengin yapıcam ya amca git başımdan demiş Veli.2,3gün sonra yaşlı amca gelmiş ve Veli tekrar çok zengin olmuş ve birgün bi kadın bundan iş istemiş demiş çamaşırını yemeğini yaparım evde Velide tamam teyze diyip almış işe yaşlı kadın demiş benim kızım var bekar sende bekar öle böle evlenmeye karar vermiş Veli ile o kadının kızı.Düğün vakti gelmiş davetiyeler gönderilcek Aliyede göndersem mi göndermesem mi derken o sonuçta arkadaşım demiş ver göndermiş.Düğün vakti gelmiş herkes orda Veli çıkmış demiş şu karşımdaki adam varya benim çocukluk arkadaşım Ali bu benden para istedi verdim nişanlımı istedi verdim ben bundan bi iş istedim vermedi.Ali mikrofonu eline almış ve demişki..zamanında benimde bir arkadaşım vardı..ZAMANINDA BİR ....KAHPEYLE NİŞANLIYDI SIRF ONA LAF GELMESİN DİYE ALDIM ONU KENDİME AVRAT ETTİM..KAPIMA GELDİ DİLENMESİN ALTTA EZİLMESİN GURURU DİYE ONU KAPIMDAN KOVDUM..BABAMI KAPISINA DİLENCİ YAPTIM YOLLADIM,ZENGİN OLDU..ANNEMİ EVİNE HİZMETÇİ YAPTIM VE ŞİMDİ DE BENİM KIZ KARDEŞİMLE EVLENİYOR.....

[Bi arkadaşım anlattı tek tek yazdım alıntı değildir]

€v€t bunu $Layt oLaRak izLmeiştimm coookkk güz€L sonunu insan kestiRemioo senindee eLLeRine $ağLıkk

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri