Tanrı mı İnsanı yarattı İnsan mı Tanrıyı?

---> Tanrı mı İnsanı yarattıİnsan mı Tanrıyı?

iyi niyetiniz için teşekkürler.söyleyecek fazla bişeyiniz yok zaten.umarım bir gün kendi kendinizi ıslah etmeyi becerirsiniz.hayatınızda başarılar.

Kalpler ancak Allahı anmakla ıslah olur, huzur bulur. Ben ıslah omuşum elhamdülillah. Huzurum da yerinde. Mutlu bir yuvam var. Sağlığım sıhhatim de yerinde. Rabbimden başka ne isterim.
Ha bir de ikide bir cümle tekrarlıyorsun. Söyleyecek sözünüz bitti falan diye. Ben kafirun suresi ile rabbimin mesajını sizlere ilettim. Sizin dininiz size, benim dinim bana. Birbirimizi değiştiremedikten sonra tartışmayı uzatmanın bir faydası var mı.
Kutsal değerlere laf uzatmadığınız sürece benim için lafı uzatmaya gerek yok. ha laf uzatırsanız o başka.

Herkes çok gergin: ) arkadaşlar biraz daha sakin olalım, herkes aynı fikirde olacak diye bir şart yok değil mi?
hoşumuza gitmedi mi saldırmayalım.
Tabi fikrinni söylemeninde bir adabı var herkes haddini bilmeli ve iki tarafta karşı fikire saygı göstermeli( inanmalı demiyorum farkındaysanız!) Kişisel hakaretlere gerek yok. Bnde bazılarınız gibi bu konuda çoğunluğa katılmıyorum. En azından hepsine inanmıyorum ama... cümlelerimizi daha dikkatli secelim. SEn kim oluosun diosanızda. ben bu sitenin bi üyesiyim ve üye huzuru sitenin en önmli kurallarından biri bu tarz kavgalar huzuru kaçırıyor. lütfen :) germeyin benide :))

kesınlıkle tanrı deıl allah bızı yarattı bunu bılmeyen bır ınsanın ımanı tam degıldır zaten bılmeyenler varsa eger dınını bıraz arastırsın herseyın dogrusunu ogrenecektır zaten ;)

Tanrı da Allah ta Allah baba dediimizde...hepsi aynı değilmi neticede.. Önemli olan sevgiyle saygııyla anmak değil mi adının ne olduğu önemli mi bukadar tanrı anlamlarını yükleyerek tanrı demiyorsak Allah dememizden ne farkı var sonnucta ben Baba diye de seslenebilirim. Elbetteki kur-an da allah denio ama 100lerce adı var adının anlamını kalbinde veriosan tanrı da demekte sakınca yok bnce önemli olan ona kattıgın anlamların onun yüceliğine uygun olması.

Tanrı da Allah ta Allah baba dediimizde...hepsi aynı değilmi neticede.. Önemli olan sevgiyle saygııyla anmak değil mi adının ne olduğu önemli mi bukadar tanrı anlamlarını yükleyerek tanrı demiyorsak Allah dememizden ne farkı var sonnucta ben Baba diye de seslenebilirim. Elbetteki kur-an da allah denio ama 100lerce adı var adının anlamını kalbinde veriosan tanrı da demekte sakınca yok bnce önemli olan ona kattıgın anlamların onun yüceliğine uygun olması.

allah guzelım ALLAH.. tanrı degıl... babada ne ya bız tanrıyı tartısıyoruz sen bıde babayı katıyosun.. sen senı yaradana nası sıfat koyupta allah baba dersın

küçükken allah'a allah baba demiyen biri varmıdır ya?? =) allh baba diorum ben cnm. kendimi ona yakın hissettiriyo benim dinimi nasıl yaşadığım seni ilgilendirmez.kişiselleştirme

sadece allah deyınce kendını yakın hıssetmıyosan bı problem vardır zaten cocukken denılıyo olabılırde senın cocukluk yasını gectıgını dusunuyorum.. dusuncene saygı duyuyorum herkes fıkrını dıle getırmekte ozgur sende BENDE..

allah guzelım ALLAH.. tanrı degıl... babada ne ya bız tanrıyı tartısıyoruz sen bıde babayı katıyosun.. sen senı yaradana nası sıfat koyupta allah baba dersın

Baba anlayışı hristiyanlıktaki teslis inancında vardır. Müslümanlıkta kesinlikle yoktur. Allah baba demek şirktir. İhlas suresinde gayet açıktır bu.

Tartışmaya gerek var mı? Konu çok saçma...;) Değmez konu başka yerler varmış...

Neresi saçma? Birçok kişi tanrının varlığını reddediyor.Darwin'e yok şuna buna
inanıyor onlar buraya inandığı şeyi yazsın bizde inandığımızı yazalım ki doğruyu bilen diğerine öğretebilsin!...

Neresi saçma? Birçok kişi tanrının varlığını reddediyor.Darwin'e yok şuna buna
inanıyor onlar buraya inandığı şeyi yazsın bizde inandığımızı yazalım ki doğruyu bilen diğerine öğretebilsin!...

Tamam da konuda yazan son 1-2 sayfaya baksana bir görüşü savunmaktan çok birbirlerini yiyorlar..Zaten bir kişinin düşüncsini değiştiremezsin...Peygamberimiz (S.A.V) bir çok yere dinimizi tanıtmaya gitti kabul ettirmeye değil..Bin düşünüp bir söyliyelim...;)

Tamam da konuda yazan son 1-2 sayfaya baksana bir görüşü savunmaktan çok birbirlerini yiyorlar..Zaten bir kişinin düşüncsini değiştiremezsin...Peygamberimiz (S.A.V) bir çok yere dinimizi tanıtmaya gitti kabul ettirmeye değil..Bin düşünüp bir söyliyelim...;)

bırbırını yıyen falan yok anlamak ıstedıgın gıbı anlama herkes fıkrını savunuyo ayrıca konu sacma gelıyosa yorum yapma kardesm

Tartışma başlıklarının tümünde 2 sayfadan fazla bireysel tartışma var bu 1
Anca bir odunun düşüncesini değiştiremezsin bu 2
Peygamber efendimiz dini tanıtmaya değil anlatmaya gitti (yeni çıkan bir ürün değil ki tanıtsın) ve bizim dinimiz de zorlama olmadığından insanların vicdanına bıraktı bu 3
Bin düşünüp bir söyleyelim demişsin sen ilk önce 40 fırın ekmek ye ondan sonra bana laf söyle bu 4

Aslında bu değişir...Biz Allah'ı yaratmadık o bizi yarattı fakat o Budistler ,putperestler kendi tantırlarını kendileri yarattılar..

Son düzenleme:

Tartışma başlıklarının tümünde 2 sayfadan fazla bireysel tartışma var bu 1
Anca bir odunun düşüncesini değiştiremezsin bu 2
Peygamber efendimiz dini tanıtmaya değil anlatmaya gitti (yeni çıkan bir ürün değil ki tanıtsın) ve bizim dinimiz de zorlama olmadığından insanların vicdanına bıraktı bu 3
Bin düşünüp bir söyleyelim demişsin sen ilk önce 40 fırın ekmek ye ondan sonra bana laf söyle bu 4

Aslında bu değişir...Biz Allah'ı yaratmadık o bizi yarattı fakat o Budistler ,putperestler kendi tantırlarını kendileri yarattılar..

Ben de aynısı söyledim...hahaha Harbi komiksiniz...

bırbırını yıyen falan yok anlamak ıstedıgın gıbı anlama herkes fıkrını savunuyo ayrıca konu sacma gelıyosa yorum yapma kardesm
katılıyorum

saçma diyorsun Im_Awesome bi tane dahi yorum yapman hata

Yazdığım şeyi hiç okumadın değil mi neyse iyi forumlar...

asıl sen ne yazdıgını okumamıssın (;

konu daha da sapmasın herkes dilediğini yazar,,
istemiyorsa da yazmaz.

arkadaşlar bence bazı kişiler yazılarıyla farkında olmadan şirke gidiyorlar. Biz zorladıkça onlar da zorlayacaklar ve biz de onlara bazı şeyleri anlatayım derken onlar da karşı olarak verdikleri cevaplarıyla günaha yetecekler(şüphesiz kimin günaha yettiğini yanlızca ALLAH bilir ama bana öle geliyor ki günahtasınız). Şu an kendi üzerime düşen görevin bu konuda elimden geldiğince dinimi anlatmak olduğunu düşünüyorum ama kendimde bu gücü göremiyorum şu an. Zaten bazı arkadaşllar da bunun için çabalamışlar bayağı ama işe yaramışa benzemiyor.
Umarım doğru yolu bulmanızı nasib eder Yüce ALLAH.

Son düzenleme:
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri